• Post category:PORADNIKI

Dobry fotograf na wagę złota – ulotne chwile utrwalone na zdjęciach ślubnych

Dużym wyzwaniem dla osoby wykonującej zdjęcia jest fotografia ślubna. Wymaga ona przekazania i udokumentowania bardzo ulotnych czasem uczuć, które towarzyszą osobom, wstępującym w związek małżeński. Emocjonalna sesja plenerowa nowożeńców, to historia dwojga zakochanych w sobie osób, uwieczniona w kadrze aparatu fotograficznego.
Najlepsza sesja ślubna to taka, w której dominuje naturalność, piękno danej chwili, a także niesamowite, niezwykle wzruszające momenty, będące cudownym wspomnieniem, nawet po wielu latach. W osiągnięciu doskonałego rezultatu ogromne znaczenie mają odpowiednio wykadrowane ujęcia, jak również dobór oświetlenia i tła, które odgrywają bardzo ważną rolę.
czarno-białe zdjęcie całującej się pary młodej pod welonem
Niezależnie od tego, czy sesja ślubna odbywa się w plenerze, czy też w budynku, istotne jest także uchwycenie Pary Młodej w taki sposób, aby zaakcentować piękno łączącego ją uczucia. Dobry fotograf wykorzystuje możliwości, jakie daje mu światło, krajobraz natura, otoczenie czy wnętrze. Poszukuje on idealnego ujęcia, które po wielu latach ma pełnić rolę sentymentalnej podróży w czasie.

Zachwyt nad pięknem ludzkiego ciała – fotografia portretowa

W trakcie portretowania danej osoby czy wykonywania zdjęć lifestylowych, przydaje się kunszt artystyczny i wrażliwość na piękno drugiego człowieka. Fotografia portretowa jest sztuką uwieczniania i podkreślania uroku ludzkiej twarzy i sylwetki. Fotografowaną modelkę czy modela można wykadrować na wiele sposobów, wykorzystując do tego celu grę świateł, tło i różne ustawienie aparatu fotograficznego.
Wszystko zależy od inwencji twórczej osoby, wykonującej dane ujęcie. Podobnie rzecz wygląda z fotografią lifestylową. Sesja zdjęciowa, zarówno ta w wersji czarno- białej, jak i kolorowej, może być wykonywana w opcji zdjęć amatorskich, naturalnych, pozowanych, studyjnych i plenerowych, jak również artystycznych i reportażowych. Wszystko zależy od tego, jaki efekt pragnie osiągnąć fotograf, aby jak najlepiej uwiecznić osoby na zdjęciu.
portret dziewczyny w warkoczach i białej sukience
Sesja zdjęciowa, która ma być wyjątkową pamiątką, wymaga nie tylko użycia odpowiedniego sprzętu, ale także zaangażowania profesjonalnego fotografa, wykonującego dane ujęcia. Warto pamiętać, że nawet najlepsze urządzenie nigdy nie zastąpi fachowca.

Dodaj komentarz