Najpiękniejsze książki dla 9 latki

Czytanie rozwija wyobraźnię i kształtuje moralne postawy, będąc przy tym świetną rozrywką. Nie tylko z tych powodów rodzice chętnie podsuwają swoim pociechom coś do poczytania już od najmłodszych lat. Problemem bywa niekiedy wybór odpowiedniej lektury. Aby ułatwić opiekunom zadanie, zebraliśmy 3 najlepsze Książki dla 9 latki (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) w niniejszej liście. Uwaga – latorośl może całkowicie zatracić się w ich lekturze!

Magia z księżyca

Książka “Dziewczynka, która wypiła księżyc” autorstwa Barnhill Kelly to opowieść wysycona magią, a przy tym historia skłaniająca do refleksji nad siłą stereotypów. Poznajemy w niej Lunę, która, dzięki interwencji wiedźmy Xan, zostaje napojona mocą płynącą prosto z naturalnego ziemskiego satelity. Tak wspaniałymi magicznymi zdolnościami nie władał jeszcze nikt – ale czy wobec takiego daru Lunie i jej najbliższym uda się zachować bezpieczeństwo? I czy mieszkańcy Protektoratu zrozumieją, że wiedźma Xan pragnie czynić wyłącznie dobro? Odpowiedzi na te pytania skrywają karty “Dziewczynki, która wypiła księżyc”.

Moda i przyjaciółki na zawsze

Wśród najlepszych książek dla 9 latki nie może zabraknąć tych z serii o Lucy napisanych przez Kelly McKain. Lucy to dorastająca, pełnej fantazyjnych pomysłów (i nieco szalona!) dziewczynka z ogromnym sercem do mody i tworzenia. Na kartach “To ja Lucy. Magiczna przemiana”, czyli pierwszej pozycji z cyklu spisanego w intrygującej formie dziennika, czytelnicy wraz z z Lucy zatapiają się w świat pełen szkolnych dylematów i mody, w którym nie brakuje miejsca na zawieranie nowych przyjaźni. W “Magiczne przemianie” Lucy staje bowiem przed niełatwym zadaniem, jakim jest przekonanie jej najlepszej przyjaciółki, Juli, do Tildy – nieśmiałej dziewczynki, z którą Lucy również pragnie się zaprzyjaźnić. Czy Lucy uda się stworzyć zgraną paczkę? Tego dowiecie się podczas lektury “To ja Lucy”!

Z odrobiną dreszczyku

Jeśli Twoja 9 letnia pociecha lubi przygody z dreszczykiem, książka “Jaclyn Hyde” autorstwa Annabeth Bondor-Stone i Connora White to coś dla niej. To opowieść dla najmłodszych wzorowana na brytyjskim klasyku Louisa Stevensona “Doktor Jekyll i Pan Hyde”. Autorzy zapoznają czytelnika z trzynastoletnią Jaclyn, która, poprzez wypicie magicznej mikstury, staje się Jackie będącą jej całkowitym, niestety negatywnym, przeciwieństwem. O tym, czy młoda Jaclyn poradzi sobie z nową tożsamością i wróci do “starej siebie”, przekonają się czytelnicy “Jaclyn Hyde”.