Książki dla 9 latki! Czyli, co na prezent dla dziecka wstępującego w nastoletni wiek!

Dla dziecka wstępującego powoli w nastoletni wiek może być trudno trafić z prezentem. To etap, kiedy zmieniają się zainteresowania, a zabawki przestają być pasjonujące. Dlatego, bezpiecznym rozwiązaniem może okazać się wybór książki na prezent. Na wiek 9 lat znajdziemy szeroki wybór literatury, która świetnie wpisuje się w świat młodych ludzi. To najczęściej pełne przygód, inspirujące powieści, które pobudzają wyobraźnie i wzbogacają wiedzę młodzieży. Polecane Książki dla 9 latki np. do kupienia online to między innymi “W 80 dni dookoła świata” autorstwa Juliusza Verne, “Ania na uniwersytecie” autorstwa Lucy Maud Montgomery, czy też “Żenujące życie Lottie Brooks” autorstwa Katie Kirby. Dlaczego, tak chętnie są czytane? 

Pasjonująca podróż z powieścią “W 80 dni dookoła świata”

To historia o wielkim wyzwaniu, dążeniu do celu i pokonywaniu przeciwności losu. Jest pełna przygód, zagadek i zwrotów akcji, dzięki czemu wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Do tego przenosi go w różne, ekscytujące zakątki świata. Lektura świetnie pobudza ciekawość i obrazuje jak różnorodny jest świat. Jednocześnie jest lekka w odbiorze, napisana prostym językiem. Lektura dedykowana jest dzieciom w wieku od 7 do 13 lat. 

Poznajemy dalsze losy uroczej Ani Shirley! 

Historie tytułowej Ani z Zielonego Wzgórza, znają chyba wszyscy. To lektura szczególnie uwielbiana przez młode dziewczynki, które mogą utożsamiać się z uroczą bohaterką powieści. Każdą fankę Ani z pewnością ucieszy i zainteresuje książka “Ania na uniwersytecie” która jest kontynuacją kultowej lektury. Przedstawia dalsze losy Ani, która wybiera się już na studia w Redmond. Ciekawa fabuła i barwni bohaterowie zafundują młodym czytelniczkom mnóstwo emocji. 

Zabawna i pouczająca historia nastoletniej Lottie Brooks! 

To doskonała propozycja lektury dla 9 latek, które z pewnością polubią się z tytułową bohaterką. “Żenujące życie Lottie Brooks” to bardzo przyjemna książka z dawką dobrego humoru, która przy okazji porusza ważne sprawy dojrzewania. Pozwala czytelniczkom spojrzeć z dystansu do swoich codziennych zmartwień.